background
Layer 19
Layer 21
Layer 20
Layer 13 copy 3
Layer 13 copy 2
Layer 13
Layer 17
Layer 15
Layer 18
Layer 12
Layer 11
Shape 9
basaribilgibeceri
Vector Smart Object
Vector Smart Object
Shape 11

SATRANÇ

Satranç yaklaşık 4000 yıllık geçmişe sahip olan bir zeka sporudur.  Kurumumuzda yapılan satranç eğitiminin temel hedefi çocuklara satranç kültürünü tanıtmak ve sevdirmektir. Çok fazla tekrar, soru cevap, hikaye ve canlandırma yöntemi, çalışma yapraklarıyla yapılan boyama etkinlikleri, kukla yapımları ile satranç taşlarının adları, yerleri ve hareket edebilme kuralları verilir.

Kazanmanın kaybetmek kadar doğal olduğunu öğrenen çocuk yeni şeyler öğrenmenin keyfini yaşar. Satranç kurallarını öğrenirken her kuralın gerçek yaşamla bağdaştırılması kültürü satrancı tam olarak kavramasını sağlar. Doğallığının ve özgürlüğünün farkına varmasını sağlayan satranç ömür boyu öğrenmesinin önemini kavratırken ömür boyu sürecek olan öğrenme motivasyonunu veren önemli bir kültürdür.

Kazanımları sıralayacak olursak; sessizce dinlemeyi, söz almayı ve kendini ifade etmeyi, hata yapmaktan korkmadan saygı çerçevesinde fikirlerini söylemeyi, satranç sınıfındaki malzemeleri kurallarına göre kullanmayı, zamanını değerlendirmeyi, gerektiğinde karar vermekten korkmamayı, konsantre olmayı, arkadaşlarına saygı duymayı, hedeflerine ulaşmak için çok çalışmanın önemini, araştırmayı, kurallara uymanın önemini öğrenir. 

SATRANÇ
Shape 8
Shape 8 copy
Shape 7
Layer 13 copy
Shape 7 copy